ساخت آلاچیق در اصفهان

ساخت آلاچیق در اصفهان | خانه چوبی ایرانیان

اطلاعاتی در مورد ساخت آلاچیق در اصفهان

در هوای باز هیچ سر پناهی به اندازه آلاچیق نمیتواند خستگی را از تن بزداید. آلاچیق در بهترین گوشه باغها، فضای سبز، پارکها، ویلاها، سواحل دریا و جنگل ها تعبیه میشود. از فضای دلنشین آلاچیق میتوان استفاده اقتصادی نمود، بدین صورت که از آلاچیق در مکانهایی مانند کافی شاپها و یا در فضاهای باز برای ارائه خدمات و فروش محصولات استفاده کرد. آلاچیق یا کلاهفرنگی یا تارَم سازهای چوبی یا فلزی است که در گوشه باغها، پارکها یا باغچه ها قرار داده میشود و به عنوان سرپناهی برای نشستن در هوای باز استفاده میشود. این سازه ها معمولاً دارای گنبد هستند و اطرافشان باز است. نام فارسی این سازه تارم است که در متون قدیمی بیشتر به صورت طارم نوشته شدهاست ولی امروزه واژه آلاچیق که واژهای ترکمنی است رواج بیشتری دارد. در غرب آلاچیقها بیشتر سده نوزدهم در باغهای افراد ثروتمند دیده میشد و معمولاً در پیرامون آنها گلکاری انجام میشد. امروزه آلاچیقهای چوبی پیشساخته را میتوان از فروشگاههای وسایل باغچه خریداری کرد و در حیاط خانه قرار دارد. ساخت آلاچیق در اصفهان با توجه به استقبال همشهریان ما در اصفهان نسبت به سال های گذشته بسیار رونق گرفته است. ساخت آلاچیق در اصفهان از مواردی ست که توسط تیم خانه چوبی ایرانیان به خوبی انجام می گیرد. اگر مایل هستید اطلاعاتی در مورد ساخت آلاچیق در اصفهان داشته باشید با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را دریافت نمائید. خرید درب چوبی در اصفهان را با خانه چوبی ایرانیان استارت بزنید.

اطلاعاتی در مورد ساخت آلاچیق در اصفهان | خانه چوبی ایرانیان

انواع آلاچیق در اصفهان | خانه چوبی ایرانیان

انواع آلاچیق در اصفهان

ابتدا به ساکن می بایست دانست انواع آلاچیق در اصفهان کدام نمونه ها هستند. انواع آلاچیق در اصفهان با توجه به خواست و سلیقه مشتریان توسط تیم حرفه ای خانه چوبی ایرانیان انجام می گیرد. خدمات مربوط به انواع سقف آلاچیق در اصفهان را از تیم ما بخواهید. با ما همراه باشید تا تمامی نمونه ها و انواع آلاچیق در اصفهان را به شما معرفی کنیم. انواع آلاچیق در اصفهان عبارتند از:
۱. آلاچیق های فلزی در اصفهان
۲. آلاچیق های چوبی در اصفهان
۳. آلاچیق های ترکیبی در اصفهان
۴. آلاچیق پارچه ای در اصفهان
۵. آلاچیق سیمانی در اصفهان
۶. آلاچیق یو پی وی سی در اصفهان
۷. آلاچیق پیش ساخته در اصفهان

۱. آلاچیق های فلزی در اصفهان

این نوع آلاچیق ها معمولاً در داخل پارکهای شهری مورد استفاده قرار می گیرد، دارای دوام و مقاومت بالایی بوده، معمولاً بازیافت پذیر میباشند و شکلدهی به آنها راحتتر است. سقف این نوع آلاچیقها معمولاً از ورقههای فلزی و یا سفال میباشد. آلاچیق فلزی نسبت به نوع چوبی وزن کمتر و انعطافپذیری بیشتری دارد در نتیجه مقاومتر و ارزانتر از نوع چوبی است. تعداد فلز مورد استفاده در پایه و تیرهای آلاچیق چوبی بسته به طرح و مدل آن دارد و هرچقدر از فلز بیشتر استفاده شده باشد و سنگینتر باشد قیمت آن بالاتر خواهد رفت. برای سفارش آلاچیق فلزی در اصفهان با تیم خانه چوبی ایرانیان تماس بگیرید تا اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمائید.

آلاچیق های فلزی در اصفهان | خانه چوبی ایرانیان

۲. آلاچیق های چوبی در اصفهان

ساخت انواع آلاچیق چوبی در اصفهان تخصص خانه چوبی ایرانیان است. آلاچیق چوبی در اصفهان در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت توسط تیم ما انجام می گیرد تا رضایت خاطر تان جلب شود. ابتدا به ساکن می بایست بیان کرد که همانطور که از نام این نوع آلاچیقها مشخص است، جنس مواد مورد استفاده شده در آنها چوبی میباشد. آلاچیقهای چوبی معمولاً در جنگلها و سواحل دریا مورد استفاده قرار میگیرند تا با محیط همخوانی داشته و احساس بهتری به ساکنین آن انتقال دهد. به دلیل داشتن رطوبت بالا جنس چوب از نوع درختان جنگلی مورد استفاده قرار گرفته و با استفاده از لایههای پلاستیکی که به صورت بی رنگ روی آنهای قرار میگیرد، محافظت میشوند. اگر آلاچیق چوبی در مناطق خشک بنا شده باشد به دلیل حمله حشرات مانند موریانهها و عوامل محیطی دیگر از چوب اشباع شده استفاده میشود که مقاومت و دوام چوب را چند برابر میکند. یکی از المانهای محبوب و پرطرفدار که از پرکاربرد ترین سازههای چوبی نیز محسوب میشود آلاچیق چوبی است،که در دو نوع تمام چوب و نیمه چوبی که ترکیبی از دو عنصر چوب و فلز است ساخته می شود. در آلاچیقهای تمام چوب هم زیر ساخت و هم تزیینات داخل و قسمت خارجی آن از ترمووود و چوب نما استفاده میشود و نوع دیگر آن که سازه از فلز بوده اما مبلمان و تزیینات داخلی آن از چوب ترمو میباشد. آلاچیقهای چوبی زیبا تنها یک سایبان برای شما نیستند، بلکه یکی از المانهای معماری محسوب می شوند. آلاچیقهای چوبی در اشکال متنوعی طراحی و ساخته میشوند. آلاچیقهای چوبی خانگی کوچک یا بزرگ، آلاچیقهای مدرن، آلاچیقهای سنتی، آلاچیقهای دوطبقه، آلاچیقهای کلاسیک، آلاچیق تاشو یا سیار، آلاچیق درختی آلاچیقهای پیش ساخته و آماده با بهترین چوبها از آن دسته هستند که دارای مقاومت بالا در برابر نفوذ آب، رطوبت در فصول سرد و پر باران میباشند. ساخت آلاچیقهای چوبی با تنه درختان، این سازه نه تنها ایده ای زیبا، جالب و کاربردی است، بلکه میتواند پایه ای مستحکم برای آلاچیق خانه و باغ شما باشد، و همچنین باعث صرفه جویی در هزینه ساخت آلاچیق شما نیز میشود. از دیگر امتیازات ساخت آلاچیق با تنه درختان آسیب نرساندن به محیط و طبیعت اطراف شما میباشد. ساخت انواع آلاچیق چوبی در اصفهان را به تیم خانه چوبی ایرانیان بسپارید تا اطمینان خاطر داشته باشید بهترین نمونه آلاچیق چوبی در اصفهان را دریافت خواهید نمود. برای خرید آلاچیق در اصفهان با ما تماس بگیرید.


آلاچیق های چوبی در اصفهان | خانه چوبی ایرانیان

۳. آلاچیق های ترکیبی یا مدرن در اصفهان

بیشترین نوع آلاچیقها از این نوع بوده و در ساخت آنها از مواد اولیه مختلف مانند : آهن، چوب، آلومینیوم، شیشه، سرامیک، سفال و... استفاده میشود. به دلیل زیبایی ظاهر و دوام بالا، این نوع از آلاچیقها دارای بیشترین کاربرد بوده و بسته به نوع محیط، میزان مواد اولیه مورد استفاده در آنها متفاوت میباشد. آلاچیقهای ترکیبی در ویلا و باغهای شخصی، پارکهای شهری، جنگلها و سواحل و... کاربرد داشته و در کنار ظاهر شیک و زیبا، از دوام و طول عمر بالایی نیز برخوردار هستند. در ساخت آلاچیقهای مدرن یا ترکیبی، از تلفیق طراحی جدید و قدیم و مصالح مختلف بهره گرفته می شود. ساخت این مدل آلاچیقها باعث خلق یک بنای خاص و منحصر به فرد شده و محبوب عامه مردم است. از این نوع آلاچیق میتوان در فضای سبز روی پشت بامها، محوطه هتلها و مجتمعها، پارکهای شهری، ویلا و باغهای شخصی استفاده کرد. مواد اولیه آلاچیقهای مدرن وابسته به نوع محیط است و میتوان از دیوارههای باز یا بسته استفاده کرد. در آلاچیقهای مدرن امکانات رفاهی مانند باربیکیو و کباب پز فراهم شده است.

آلاچیق های ترکیبی یا مدرن در اصفهان | خانه چوبی ایرانیان

۴. آلاچیق پارچه ای در اصفهان
آلاچیقهای پارچه ای نوعی جالب و جذاب از آلاچیقها میباشد. برای طراحی و تزئین دیوارهها و سقف آلاچیقهای پارچهای، از پارچه های حریر و یا سایر پارچهها استفاده میشود. استفاده از آلاچیق پارچه ای برای عروسیهایی که در باغ برگزار میشوند یکی از زیباترین و به یاد ماندنیترین مناظر را به وجود میآورد.
۵. آلاچیق سیمانی در اصفهان

یکی از گزینه هایی که برای ساخت آلاچیق در مناطق جنگلی و کوهستانی مطرح میشود، آلاچیق سیمانی است که استحکام بالایی دارد و با دوام است. استفاده از این نوع آلاچیق در پارکهای شلوغ هم پیشنهاد میشود. نام دیگر آلاچیق سیمانی، آلاچیق بتنی است.
۶. آلاچیق یو پی وی سی در اصفهان

این آلاچیق یک اتاق ایزوله آفتابگیر است که دیوار و پنجره آن از جنس یو پی وی سی دو جداره بوده و سقف آن شیشهای است. از آلاچیق یو پی وی سی میتوان به عنوان استراحتگاه، گلخانه و چایخانه استفاده کرد. خانه چوبی ایرانیان به شما پیشنهاد می کند پیش از هر چیز با این تیم تماس حاصل کنید تا بهترین تصمیم ممکن در رابطه با ساخت آلاچیق در اصفهان را اتخاذ فرمائید.


آلاچیق پارچه ای در اصفهان | خانه چوبی ایرانیان

۷. آلاچیق پیش ساخته یا آلاچیق آماده و پرتابل در اصفهان

آلاچیقهای آماده وسیله ای کاربردی و زیباست که میتوان آن را در هر مکانی که مایل باشید به راحتی برپا کنید. سایبانی برای نشستن و وسیله ای کارا و مناسب برای جلوگیری از باد و بارانهای احتمالی که به دو شکل ساخته شده و پیش ساخته هستند. نوع ساخته شده آن که برای برپایی و احداث آن نیازمند مکانی دایمی میباشد و در مدلهای سیمانی، بتنی و چوبی طراحی میشوند. ولی در مورد آلاچیق آماده نیازی به مکانهای دایمینبوده و قابل جا به جایی است. جنس بدنه آلاچیقهای آماده از فلز یا رنگ کوره ای می باشد و دارای روکشی از جنس برزنت و یا پرس پلاستیکی بوده و از آن استفادههای مختلفی میشود. از مزایای دیگر آن نصب و برپایی سریع آن است و ظرف مدت زمان کوتاهی هم قابل جمع آوری میباشد. از جمله مکانهایی که می توان از آن استفاده کرد کنار رودخانه و استخر میباشد. همچنین میتوان از آن به عنوان پارکینگ و محافظی برای اتومبیل در حیاط منازل و باغ یا ویلا استفاده کرد. از مزایای خرید یک آلاچیق پیش ساخته باید گفت، با توجه به کارایی بالا و قابلیت جابجایی این مدل از آلاچیق قیمت تمام شده آن در برابر امتیازاتی که دارد بسیار ناچیز است. امکان جابجایی، نصب سریع و جمع آوری آسان و فضای کمیکه اشغال میکند نشان از کارایی آن به حساب میآید. این سایبان های پیش ساخته و آماده قابلیتهای مختلفی برای تفریح در سفرها، باغ و ویلای شخصی، آفرود و سفرهای کویری، پارکینگ خودرو را دارا میباشد همچین این نوع آلاچیق قابلیت ایجاد یک مکان مسقف موقت، قابلیت نصب موقت و یا دائمی را نیز دارا بوده و حتی میتوان پایه آن را روی زمین پیچ کرد، جوش داد و بوسیله سیمان مهار کرد.

۸. آلاچیق چوب پلاست در اصفهان

آلاچیق ها می توانند از جنس های مختلفی ساخته شوند ولی با توجه به اینکه آلاچیق ها هم در محیط های داخلی و هم در محیط های خارجی مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین متریالی که برای ساخت آن ها استفاده می شود باید به گونه ای باشد که هم در محیط های داخلی و هم در محیط های خارجی دارای استحکام و مقاومت بالایی باشد استفاده از چوب برای ساخت آلاچیق ها می تواند گزینه مناسبی باشد ولی با توجه به اینکه امروزه چوب پلاست ها جایگزین چوب ها شده اند در ساخت آلاچیق ها نیز انتخاب چوب پلاست می تواند تصمیم درستی باشد زیرا متریال استفاده شده در چوب پلاست ها به گونه ای می باشد که در مقابل رطوبت، باد و باران، حشرات و ... دارای مقاومت بالایی می باشد. از جمله مزایای آلاچیق چوب پلاست می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
۱. مقاومت در برابر نور خورشید: یکی از مسائلی که در آلاچیق ها مهم می باشد این است که در مقابل تابش نور خورشید مقاومت بالایی داشته و رنگ خود را از دست ندهد که چوب پلاست از این ویژگی خوب برخوردار می باشد در واقع آلاچیقی که از جنس چوب پلاست باشد در مقابل نور خورشید رنگ خود را از دست نمی دهد.
۲. در مقابل رطوبت دارای مقاومت و استحکام بالایی است.
۳. هزینه پایین: یکی از مهم ترین مزایای استفاده از چوب پلاست در ساخت آلاچیق داشتن هزینه و قیمت پایین می باشد.


آلاچیق چوب پلاست در اصفهان | خانه چوبی ایرانیان

سخن پایانی

خانه چوبی ایرانیان در خدمت شما ست تا بهترین نمونه های آلاچیق چوبی در اصفهان را تقدیم حضور تان نماید. برای سفارش آلاچیق چوبی در اصفهان کافی ست تا با تیم پشتیبانی این سایت تماس بگیرید و در کمترین زمان ممکن آلاچیق خود را تحویل بگیرید. خانه چوبی ایرانیان بهترین و خاص ترین مدل های آلاچیق را با قیمت های منصفانه تقدیم حضور تان خواهد کرد. همراهی شما افتخاری ست برای تیم خانه چوبی ایرانیان.

همه چیز در مورد ساخت آلاچیق در اصفهان | خانه چوبی ایرانیان