اجرای تراس سبز اصفهان

اجرای تراس سبز اصفهان | خانه چوب ایرانیان

تراس سبز (Green Terrace) یا تراس گاردن (Garden Terrace)

تراس یک کلمه انگلیسی محسوب می‌شود و معادل فارسی آن عبارت بهار خواب می‌باشد. تراس‌ به فضای متّصل به خانه اطلاق می‌شود و این محوّطه معمولاً فاقد سقف می‌باشد و با محیط و فضای بیرون از خانه ارتباط دارد. تراس جزو مشاعات خانه محسوب می‌شود و در محاسبه‌ی مساحت منزل در نظر گرفته نمی‌شود و معمولاً از این محوّطه‌ برای اهداف مختلفی همچون: استراحت کردن، قدم زدن، نشستن و ... استفاده می‌شود. اگر به دنبال مجموعه ای معتبر برای سپردن اجرای تراس سبز اصفهان منزل خود به آن هستید، خانه چوبی ایرانیان بهترین گزینه می باشد. مجموعه خانه چوبی ایرانیان کلیه خدمات اجرای تراس سبز در اصفهان را برای شما عزیزان با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می دهد. شما می توانید برای سفارش و استعلام قیمت اجرای تراس سبز اصفهان با تیم خانه چوبی ایرانیان در ارتباط باشید.
بالکن نیز به معنای کلمه در فارسی، همان ایوان کوچک است که نه تنها دارای سقف بوده، بلکه دست کم یک طرف آن به فضای بیرونی دید داشته و بعضا از چندین طرف باز باشد. همان‌گونه که از نام تراس سبز در اصفهان مشخّص است، این نوع تراس‌ها دارای فضای سبز بیشتری نسبت به تراس‌های معمولی هستند و به دلیل طرّاحی متفاوت خود دارای جاذبه‌های بیشتری برای صاحبان املاک می‌باشند. با این حال، طرّاحی و ساخت تراس گاردن اصفهان  یا تراس سبز فرایند آسانی محسوب نمی‌شود و نیازمند استفاده از دانش مهندسی بروز و مصالح ساختمانی ویژه است.
هدف کلّی ساخت تراس سبز اصفهان افزایش زیبایی منازل می‌باشد و می‌توان از این تراس‌ها برای یک استراحت عصرگاهی در شلوغی شهر استفاده کرد. به عبارت دیگر تراس عبارت از قطعه یا فضایی است که با دیگر قطعات و فضای اطراف، اختلاف ارتفاع داشته و شاید به گونه ای باشد که از آن قطعه، قطعات دیگر را بتوان به خوبی نظاره کرد. (به عنوان مثال باغ های معلق بابل، خود یکی از پدیده های واقعی احداث تراس بوده است).
برای سفارش اجرای تراس سبز اصفهان و دیگر خدمات مجموعه خانه چوبی ایرانیانمانند ساخت و طراحی آلاچیق اصفهان و ساخت درب چوبی اصفهان با ما تماس بگیرید.


تراس سبز یا تراس گاردن اصفهان یکی از روش‌های طراحی تراس آپارتمان در اصفهان است که به شما این امکان را می‌دهد تا یک فضای دوست داشتنی برای استراحت روزانه یا گذراندن اوقات فراغت در محیط منزل داشته باشید. تراس سبز را می‌توان با چندین حرکت ایجاد کرد و فضای غیر قابل استفاده بالکن را به محلی مناسب برای پرورش گل یا حتی سبزیجات مورد علاقه تبدیل کرد. گاها از پرگولا یا همان سایبان هم در تراس سبز استفاده می‌شود تا بتوان به راحتی در محیط سایه ایجاد کرد یا گل‌های رونده و پیچک را درون بالکن پرورش داد.


مزایای تراس گاردن اصفهان | خانه چوب ایرانیان

مزایا و معایب تراس گاردن

از مزیت‌های تراس سبز می‌توان به برخورداری از محلی دوست داشتنی و مورد استفاده برای گذراندن اوقات فراغت اشاره نمود. همچنین تراس گاردن اگر متراژ بالایی داشته باشد به آسانی می‌توان همانند طراحی و اجرای روف گاردن آن را به مکانی برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه تبدیل کرد.
در واقع تراس سبز می تواند محلی برای جذب حشرات محسوب شود. به طوری که اگر فضای اطراف تراس ها باز باشد در ابتدا حشرات زیادی در داخل تراس سبز دیده می شوند. بنابراین در انتخاب جنس گیاهان به کار رفته در تراس های سبز لازم است دقت کافی در نظر گرفته شود.


اقدامات لازم در طراحی تراس و بالکن سبز

اولین قدم برای شروع تزئین و ساخت باغچه‌ تراس، مطالعه‌ در مورد آب و هوا و اقلیم منطقه‌ای‌ ست که سکونت دارید، زیرا برخی گیاهان و گل‌ها تنها در آب و هوای خشک و برخی در آب و هوای مرطوب رشد می‌کنند. برای اینکه از تراس خود نهایت استفاده را ببرید بایستی به آب و هوا و جنس خاک آن منطقه واقف باشید. نکته‌ بعدی که بایستی به آن توجه کرد یافتن نقطه‌ی مناسب تراس برای تزئین باغچه می‌باشد، نقطه‌ای که به نقطه‌ عطف تراس شما معروف است.
اغلب در این نقاط از گلدان‌های مستطیلی یا استوانه‌ای استفاده شده که جلوه‌ی زیبایی را به تراس شما می‌دهد. دومین قدم در طراحی تراس و بالکن سبز، اعتماد به طراح باغچه‌ تراس شما است، زیرا این افراد با تخصصی که در بحث تزئین تراس کسب کرده‌اند، گیاهان و گل‌های مطابق با آب و هوا، فصل و اقلیم محل سکونت شما را تشخیص داده و انتخاب می‌کنند.


طراحی تراس گاردن

طراحی تراس سبز اصفهان این روزها به فعالیتی حرفه‌ای تبدیل شده است و شرکت‌های زیادی در این زمینه فعال هستند. شما می‌توانید بالکن آپارتمان یا منزل، حتی تراس ویلا را به راحتی تغییر دهید، اما اگر تصمیم دارید این کار را به صورت حرفه‌ای انجام دهید، بهتر است با کارشناسان و طراحان مجرب در این مورد مشورت نمایید.
طراحی تراس ویلا یا طراحی تراس آپارتمان اصفهان این روزها یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های شرکت‌های معماری و مهندسی به شمار می‌آید. در کشورهای پیشرفته بیشتر افراد تراس را به محلی برای رشد و پرورش انواع گیاهان و سبزیجات مورد علاقه تبدیل می‌کنند. البته در کشور ایران نیز این مسئله به دلیل نبود یا کمبود فضای سبز به خوبی جا باز کرده و روزانه به تعداد افرادی که مشتاق هستند تا تراس یا بالکن منزل را به فضایی برای رشد گیاهان و سبزیجات تبدیل کنند افزوده می‌شود.
حتی گاها پیش می آید که برای زیبایی و همچنین ارتباط بیشتر با طبیعت سبز، سقف هایی توسط گیاهان رونده برای تراس ها ایجاد می شود. که به این نوع تراس های تراس سبز سرپوشیده یا تراس باغ سرپوشیده نیز گفته می شود. از وسایل جانبی که می توان در طراحی تراس گاردن ها استفاده کرد می توان به صندلی راک، مبلمان، میز ناهارخوری، باربیکیو، شومینه، آبنما و… اشاره کرد. در تراس گاردن های کوچک بهتر است از میز و صندلی تاشو استفاده کنید.

طراحی تراس گاردن اصفهان | خانه چوب ایرانیان

اجرای تراس گاردن اصفهان | خانه چوب ایرانیان

اجرای تراس گاردن

اجرای تراس گاردن توسط شرکت‌های فعال در این زمینه در چندیدن مرحله انجام می‌شود:
۱. ابتدا کارشناسان به محل اعزام شده و تراس را بررسی خواهند کرد.
۲. پس از آن طراحی تراس توسط معمار یا طراح حرفه‌ای انجام می‌شود.
۳. در صورتی که شما طرح را بپزیرید، تیم طراحی اقدام به تغییر تراس خواهد کرد.


المان‌های مورد استفاده در تراس گاردن

در طراحی تراس سبز موارد بسیاری وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل تراس یا بالکن را تغییر دهید. در صورتی که این کار را به شرکت‌های معتبر بسپارید، به راحتی می‌توانند طراحی حرفه‌ای را همراه با المان‌های متنوع برای شما انجام دهند. با این حال از مواردی که می‌توان در طراحی تراس سبز و تبدیل آن به مکانی برای استفاده روزانه اشاره کرد را ذکر می نماییم.
طراحی تراس گاردن با دیوار سبز دیوار سبز
نوعی دیوار است که این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید گیاهان سبز و یا گل‌های پیچکی را برروی آن قرار دهید. این کار تاثیر به سزایی در سرسبزی و ایجاد حسی مثبت خواهد داشت و به این صورت می‌توانید به بهترین شکل تراس را سبز و زنده کنید.

طراحی تراس گاردن با فلاورباکس یا گلدان
دیوار سبز تنها راه طراحی فضای سبز در بالکن یا تراس نیست. شما می توانید با استفاده از گلدان های مختلف و کوچک و بزرگی که در اختیار دارید فضای بالکن خود را زیبا و متفاوت کنید. حتی اگر بالکن بسیار کوچکی دارید می توانید از گلدان های آویزی استفاده کنید تا به این صورت فضای کمتری از بالکن شما را اشغال کند.یکی از المان‌های تاثیر گذار برای طراحی تراس سبز استفاده از فلاورباکس یا گلدان بوده که به شما این امکان را می‌دهد تا گل و گیاه یا سبزیجات مورد علاقه‌تان را درون آن بکارید. در انتخاب گیاهان برای طراحی فضای سبز بالکن دقت کنید. گیاهانی که در بالکن به کار می گیرید باید مقاومت بالایی نسبت به نور خورشید و دیگر مسائل جوی داشته باشند. استفاده از گیاهان آپارتمانی در بالکن باعث از بین رفتن آن ها می شود. فلاور باکس ها نیز انتخاب های مناسبی برای به کارگیری در بالکن های شما هستند که معمولا فضای بسیار کمی را اشغال می کنند اما در زیبا سازی بالکن شما تاثیر به سزایی دارند.


المان‌های مورد استفاده در تراس گاردن

کاشت سبزیجات و گیاهان دارویی در تراس گاردن
گیاهان ایده آل در تراس شامل: سبزیجات، گیاهان دارویی و گلدان های متفاوت می باشد. بسته به نوع سبزیجات و گل های مورد علاقه تان، عمق و اندازه گلدان ها را در نظر بگیرید. زیرا گیاهان مختلف دارای ریشه ها با عمق های متفاوت می باشند. بنابراین باید با دقت انتخاب کنید که کدام گیاه و سبزیجات در گلدان قرار می گیرند. توصیه می شود در چند نوبت گیاه کاشته شود تا به طور همزمان بالغ نشود. کشت گوجه فرنگی گیلاسی، به دلیل نگه داری آسان و همچنین عدم نیاز به آب فراوان توصیه می شود. همچنین می توانید سبزیجاتی مانند خیار، تربچه، توت سیاه، تمشک، پاپریکا و...در تراس گاردن خود پروش دهید فقط گلدان ها و مکان هایی را انتخاب کنید که در آن ها به راحتی پرورش یابند. از گیاهان دارویی می توان جعفری، پونه کوهی، آویشن، رزماری و ریحان را کاشت. اما به یاد داشته باشید گیاهان کوهی مانند رزماری و ریحان، به آبیاری روزانه نیاز ندارند. به همین دلیل بهتر است آن ها را در یک گلدان کاشت و آبیاری نمود. این در حالی است که جعفری خاک مرطوب را ترجیح می دهد و به آبیاری بیشتری نیاز دارد.

درختچه در طراحی تراس گاردن
اگر بالکن تان بزرگتر است می توانید از درختچه ها در فضای سبز بالکن تان استفاده کنید. درختچه های نسبتا مقاومی که می توانید استفاده کنید درختچه های نارنج و زیتون هستند. این درختچه ها از جمله درختچه های همیشه سبز هستند که در برابر شرایط جوی مقاومت بیشتری دارند. در مناطقی مانند کرج و تهران در زمستان باید روی این درختچه ها پوشانده شود.

طراحی تراس گاردن با کفپوش چوبی
کفپوش چوبی که یکی از پرطرفدارترین نوع کفپوش محسوب می‌شود، گزینه‌ای مناسب برای تراس است که نه تنها موجب تغییر آن خواهد شد، بلکه از طول عمر بالایی برخوردار بوده و به راحتی تمیز می‌شود. علاوه ‌بر این کفپوش چوبی این امکان را به شما می‌دهد تا هارمونی خاصی را با سایر المان‌های موجود در تراس ایجاد نمایید.

تراس گاردن در اصفهان | خانه چوب ایرانیان
المان‌های مورد استفاده در تراس گاردن
مبلمان تراس گاردن اصفهان | خانه چوبی ایرانیان

 طراحی مبلمان تراس گاردن
یکی از بهترین گزینه‌هایی که در طراحی تراس تاثیر دارد، مبلمان است؛ حتی می‌توان گفت اصلی‌ترین المان در تراس به شمار می‌آید، زیرا برای استراحت یا گذراندن وقت شما نیاز به جایی برای نشستن دارید و تنها مبلمان می‌تواند این نیاز شما را برطرف نماید. با توجه به کوچک بودن بالکن، انتخاب مبلمان مناسب برای بالکن کوچک خانه‌ اهمیت زیادی دارد. عواملی مانند: مدت زمان استفاده از فضای بالکن، تعداد افرادی که قرار است همزمان در بالکن باشند، اقلیم منطقه، جنس مبلمان، نوع استفاده شما از بالکن؛ مثلا شما دوست دارید روی صندلی چوبی کوچکی، پشت میز بنشینید و کتاب بخوانید و یا دوست دارید روی یک صندلی راحت دراز بکشید و استراحت نمایید. یا ممکن است از بالکن برای نشستن با مهمان خود و گپ زدن استفاده کنید، در این صورت یک نیمکت هم می‌تواند به ایجاد فضای کافی برای نشستن کمک کند. در طراحی بالکن کوچک خانه استفاده از کوسن‌های رنگی و متناسب با مبلمان را فراموش نکنید. در انتخاب مبلمان مناسب علاوه بر اندازه به تناسب رنگی آنها هم توجه کنید.

طراحی تراس گاردن با نرده چوبی نرده چوبی
از المان‌هایی محسوب می‌شود که در طراحی بالکن از اهمیت بالایی برخوردار است. انواع مختلف نرده و جان‌پناه برای به کار بردن در بالکن و تراس مانند: نرده کابلی، حفاظ چوبی، نرده فلزی، حفاظ شیشه‌ای، حفاظ و نرده‌های سنگی و... در بازار وجود دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید با استفاده از انواع نرده چوبی علاوه‌بر جان پناه، تاثیر به سزایی در زیبایی تراس یا بالکن داشته باشید. نوع نرده‌های به کار رفته در تراس و بالکن آپارتمان در زمان ساخت تعیین می‌شود ولی ممکن است شما بخواهید تغییری در نرده‌های بالکن بدهید. در انتخاب نوع نرده به کار رفته در بالکن و تراس عواملی مانند: میزان محصوریت فضای بالکن، سبک طراحی بالکن و سلیقه شما در انتخاب متریال، استفاده کودکان از بالکن و تراس و.. بستگی دارد.


 طراحی تراس گاردن با چمن
برای طراحی تراس یا بالکن ای بسیار زیبا می توان از متریال طبیعی استفاده کرد و برای اینکه کف تراس یا بالکن ما بسیار زیبا و متفاوت تر باشد باید از چمن استفاده نمود و در اطراف آن از فلاور باکس ها گلدان ها و درختچه های طبیعی یا مصنوعی استفاده کنیم که بهترین آنها چمن مصنوعی مخصوص تراس یا بالکن نیوساد می باشد که با ارتفاع نخ و لایه زیرین بسیار مناسب طراحی و تولید شده است که برگرفته از تکنولوژی برتر هلند می باشد. امروزه بسیاری از طراحان به نام ایران از چمن های مصنوعی تراس سبز نیوساد استفاده می کنند که حداقل تا ۱۰ سال ماندگاری دارد و آفتاب و آب و برف و بارندگی به هیچ عنوان روی آن تاثیری نمی گذارد و دارای استاندارد آلمان می باشد.
لازم به ذکر است که چمن مصنوعی مخصوص تراس و بالکن نیوساد به روشی تولید شده‌اند که در صورت افتادن زغال یا هر شی داغی فقط همان نقطه ذوب می شود و شعله ور نخواهد شد. در اصل این نوع چمن های مصنوعی خود اطفاء می باشند و هرگز باعث آتش سوزی نخواهد شد. در گذشته برخی از آپارتمان ها در زمان طراحی کف تراس یا بالکن خود را با سنگ یا موزاییک یا حتی سرامیک می پوشاندند که همین موضوع باعث لیز شدن و سر خوردن بسیاری می شد.
از طرفی بستری بسیار یکدست، بی روح و نامتناسب را ایجاد می‌کرد و معمولاً پس از مدتی تبدیل به انباری و جایگاهی برای نگه داشتن وسایل غیر قابل استفاده می شد. برخی از طراح های ساختمان برای چیدمان یا طراحی تراس یا بالکن آپارتمان ها از چمن طبیعی استفاده می کنند. اما نکاتی در ارتباط با استفاده از چمن طبیعی وجود دارد و باید مورد توجه قرار داد عبارتند از: طراحی سیستم آبدهی تا در زمانی که مالک در آپارتمان حضور ندارد چمن از بین نرود، آبدهی و کوددهی کاملا درست و مناسب صورت پذیرد تا باعث ایجاد بوی نامطبوع و آزار دهنده برای مالک و آپارتمان های مجاور نشود.

خالی از لطف نیست بدانید قیمت چمن مصنوعی تراس تقریباً همانند همان چمن های مصنوعی تزیینی می باشد و تنها چیزی که قیمت آن را کاهش یا افزایش می دهد ارتفاع نخ چمن مصنوعی است. شاید برای شما سوال پیش بیاید آیا می توان چمن مصنوعی را جا به جا نمود؟ بله شما می توانید که فقط همانند یک فرش چمن مصنوعی را در تراس سبز خود پهن کنید یا این که دور تا دور آن را چسب بریزید و آن را نصب کنید و برای جابجایی آن به راحتی را بلند نموده و در جایی دیگر در محیط دیگر نصب کنید.
نکته اینجاست که به هیچ عنوان نباید همه چمن مصنوعی را چسباند حتی اگر ملک برای خودتان باشد و فقط دور تا دور آن را چسب می زنیم زیرا شاید بخواهید ده سال دیگر چمن مصنوعی را با نوع جدیدتر تعویض کنید.


تراس گاردن اصفهان | خانه چوبی ایرانیان
نتیجه گیری

تراس یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های یک خانه به حساب می‌آید اما باید گفت متأسفانه در بین برخی‌ها، تراس به فضایی برای انبار کردن وسایل غیر ضروری تبدیل شده است. باید توجه کرد که تراس، به عنوان لوگو و گلِ یک واحد مسکونی شناخته شده و به نوعی یکی از معیار‌های سنجش سلیقه و زیبایی می‌باشد.
دنیای ماشینی امروز، فاصله‌ ما با طبیعت را بسیار زیاد کرده و به جایی رسیده که اسامی گل‌ها و گیاهان را از یاد برده‌ایم! جدای از بحث هزینه‌ مختصر تزئین تراس، باید به این نکته توجه کرد که نیاز شما از تراس چیست؟ اگر شما مدیر، کارفرما یا کارمند بخشی هستید که خیلی کم به مسافرت می‌روید، حتماً این جمله را بعد از مسافرت‌های یک روزه به خود گفته‌اید که ( رنگ سبز آدم رو زنده می‌کنه! ). وجود باغچه‌ای کوچک در تراس نشان می‌دهد که رنگ سبز برای همیشه مطرح خواهد ماند! در واقع تراس سبز، تضاد میان سکوت و هم همه می باشد. اگر به دنبال یک پیمانکار اجرای تراس سبز در اصفهان هستید، خانه چوبی ایرانیان می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد این مجموعه با سابقه چندین ساله در زمینه اجرای انواع تراس سبز در اصفهان با المان های مختلف، کلیه خدمات اجرای تراس سبز را برای شما عزیزان انجام می دهد. برای استعلام قیمت و سفارش اجرای تراس سبز در اصفهان می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.


توجه داشته باشید که حتی کوچکترین تراس ها نیز در صورت طراحی صحیح و اصولی به فضایی بسیار زیبا تبدیل خواهند شد و اینکه تراس سبز تنها در تراس هایی با مساحت زیاد ایجاد می شود باوری کاملا اشتباه می باشد. تنها باید دقت داشته باشید که با توجه به مساحت تراس و شرایط موجود، گل و گیاه و وسایل جانبی مناسبی را برای دیزاین تراس سبزتان انتخاب کنید. در دیزاین تراس سبز اصفهان همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم یکی از اصلی ترین ویژگی ها گل و گیاه می باشد بنابراین قست هایی از تراس برای کاشت گل و گیاه فصلی و دائمی و همچنین قرار دادن گلدان ها و فلاورباکس ها تخصیص داده می شود.
در برخی مناطق که شرایط آب و هوای فضای بیرون برای نگهداری گل و گیاه مناسب نیست در اطراف تراس ها از دیواره های شیشه ای و یا چوب های خیزران استفاده می شود. علاوه بر موارد بیان شده در طراحی بالکن و تراس کوچک خانه، با استفاده از عناصر خاص و زیبایی که دوستشان دارید مانند: استفاده از کاشی‌های رنگی، فانوس‌های دکوری، قفسه کوچکی برای کتاب، خانه‌ی کوچک حیوان خانگی‌خود و... می‌توانید از بالکن خانه نهایت استفاده را ببرید و یک بهشت کوچک در خانه خود ایجاد کنید. البته توجه کنید که مساحت کم بالکن را در نظر بگیرید و در طراحی آن بر اساس اولویت‌های خود عناصر را جای‌گذاری نمایید.

حرف آخر: امیدواریم که بهترین و زیباترین تراس ها را در ایران عزیزمان ایجاد کنیم و سهمی در زیبایی منازل و محیط های کاری شما ایرانیان مهربان داشته باشیم.