آموزش آبیاری گیاهان روف گاردن

طراحی روف گاردن در اصفهان | خانه چوب ایرانیان

طراحی روف گاردن در اصفهان و آموزش آبیاری گیاهان روف گاردن

مجموعه خانه چوبی ایرانیان فعال در زمینه اجرا انواع دکوراسیون چوبی در اصفهان می باشد شما می توانید برای طراحی روف گاردن در اصفهان و اجرای روف گاردن اصفهان به مجموعه خانه چوبی ایرانیان مراجعه نمایید این مجموعه همچنین کلیه خدمات، طراحی آلاچیق در اصفهان، ساخت آلاچیق اصفهان  و ... را می توانید از مجموعه خانه چوبی ایرانیان بخواهید. یکی از المان هایی که معمولا در تمامی روف گاردن های اجرا شده لحاظ می شود، کاشت انواع گیاهان بر روی روف گاردن می باشد، رشد این گیاهان نیازمند رسیدگی و آبیاری می باشند تا بتوانند پس از رشد گیاهان زیبایی چشم نوازی را به روف گاردن اصفهان یا تراس سبز اصفهان شما ببخشنند، اما آبیاری گیاهان بر روی روف گاردن نیازمند دانستن نکاتی است که در صورت عدم رعایت این نکات می تواند آسیب های جبران نا پذیری به ساختمان شما بزند، دلیل بیان این نکات، این است که روف گاردن ها بر خلاف باغچه هایی که بر روی زمین طراحی شده اند بخش زیرین آنها در صورت مجاورت با رطوبت زیاد، آسیب های جدی می بیند که برطرف کردن آنها نیازمند بازسازی سازه می باشد که هزینه های هنگفتی را برای شما در پی داشته باشد، در ادامه با خانه چوبی ایرانیان مجری روف گاردن در اصفهان همراه باشید تا به بررسی نکات مهم آبیاری روف گاردن بپردازیم.


اجرای روف گاردن اصفهان | خانه چوب ایرانیان

مراحل آبیاری اتوماتیک روف گاردن

یکی از سیستم های آبیاری روف گاردن آبیاری اتوماتیک می باشد، شما می توانید برای اجرای سیستم آبیاری اتوماتیک روف گاردن اصفهان، به مجموعه خانه چوبی ایرانیان مراجعه نمایید. در آبیاری اتوماتیک روف گاردن به صورت قطره ای نازل هایی وجود دارد که بر سر لوله قرار می گیرند و به این قطعه نازل بین راهی یا روی خطی گفته می شود به طور کلی این نازل ها دارای موقعیت نصب خوبی هستند. برای بستن لوله انتهایی نیاز به قطعه ای است که شبیه به عینک بوده و یکی از چشمی ها داخل لوله قرار می گیرد. روف گاردن برای شما مثل یک فضای سبز عمل می کند و در واقع به همان اندازه و گاه بیشتر نیاز به رسیدگی دارد. فرض کنید قرار است مدتی به مسافرت بروید. چه بر سر گل و گیاه روف گاردن شما خواهد آمد؟ روش آبیاری اتوماتیک روف گاردن یکی از بهترین و جدیدترین روش های روز دنیا محسوب می شود و توسط این روش دیگر با خشک شدن گیاهان خود مواجه نخواهید شد. مجموعه خانه چوبی ایرانیان، کلیه سیستم های آبیاری روف گاردن اتوماتیک را برای شما عزیزان در شهر اصفهان انجام می دهد. شما می توانید برای اجرای سیستم اتوماتیک روف گاردن به مجموعه ما مراجعه نمایید.


پکیج آبیاری اتوماتیک روف گاردن

مجموعه خانه چوبی ایرانیان پکیج آبیاری اتوماتیک را با تمامی سیستم های آن برای شما عزیزان برای ارائه قرار داده است، بهترین روش برای آبیاری گیاهان روف گاردن، استفاده از سیستم های آبیاری اتوماتیک می باشد، که در این بخش از مقاله به بررسی آن می پردازیم. یکی از قطعات مهم دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن اصفهان قطعه شیر برقی و همینطور تایمر هوشمند است. در واقع به واسطه تایمر هوشمند زمان آبیاری برای شما تعریف می شود. از قابلیت های خوب این تایمر زمان بندی آبیاری در روزهای مختلف و همینطور ساعت های مشخص است که می توانید تنظیم کنید. فرض کنید قرار است یک هفته به مسافرت بروید و قرار است که گیاهان روف گاردن در روز های زوج آبیاری شوند به این ترتیب دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن بر روی روز های زوج و ساعت مشخص توسط شما تنظیم می شوند. می توانید در نظر بگیرید که آبیاری ۳۰ دقیقه انجام شود و همه این موارد به سادگی قابل تنظیم است. در دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن از قطعه ای مشخص برای آبرسانی استفاده می شود که به صورت لوله است.


به طور کلی دو لوله وجود دارد. لوله اول دارای سایز ۶ میلیمتری است که به آن لوله ماکارونی نیز گفته می شود و به طور کلی ۱۰ متراژ دارد و نقش اصلی در آبرسانی را ایفا می کند. آبیاری اتوماتیک روف گاردن برای گیاهان سطحی شرایط ویژه ای در نظر می گیرد. منظور از گیاهان سطحی همان چمن است. در این روش زمانی که آبیاری آغاز شد آب به صورت قطرات باران روی گیاه پاشیده می شود و آب پاش ها در درجه بندی های ۹۰، ۱۸۰ و ۳۶۰ درجه طراحی شده اند این قطعات توسط نازل های مخصوص کار می کنند و برنامه ریزی جهت پاشش نیز به طور دقیق صورت می گیرد. پایه ای در دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن وجود دارد که از دو بخش پایه و نگهدارنده تشکیل شده است که بر روی آب قطعه آب پخش کن قرار می گیرد به این قطعه پایه قیم نگه دارند آب پاش گفته می شود. شما می توانید برای خرید دستگاه اتوماتیک آبیاری روف گاردن در اصفهان به مجموعه خانه چوبی ایرانیان مراجعه نمایید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن کلیه خدمات اجرای روف گاردن اصفهان و اجرای سیستم اتوماتیک آبیاری روف گاردن در اصفهان شما را انجام بدهند. مجموعه خانه چوبی ایرانیان همواره سعی نموده است تا بهترین قیمت روف گاردن در اصفهان را برای اجرای روف گاردن در اصفهان و اجرای سیستم آبیاری اتوماتیک روف گاردن اصفهان در نظر بگیرد. برای اطلاعات بیشتر و سفارش طراحی و اجرای روف گاردن اصفهان با ما در تماس باشید.

روف گاردن اصفهان | خانه چوب ایرانیان

آبیاری اتوماتیک روف گاردن

آبیاری اتوماتیک روف گاردن در اصفهان نیازمند رسیدگی و سرویس های دوره ای می باشد تا طی چندین سال که شما قصد استفاده از این سیستم را دارید دچار مشکلات فنی نشود، مجموعه خانه چوبی ایراناین کلیه خدمات سرویس سیستم آبیاری اتوماتیک روف گاردن اصفهان را انجام می دهد، در آبیاری اتوماتیک روف گاردن به صورت قطره ای نازل هایی وجود دارد که بر سر لوله قرار می گیرند و به این قطعه نازل بین راهی یا روی خطی گفته می شود به طور کلی این نازل ها دارای موقعیت نصب خوبی هستند.
برای بستن لوله انتهایی نیاز به قطعه ای است که شبیه به عینک بوده و یکی از چشمی ها داخل لوله قرار می گیرد و سمت دیگر آن با خم کردن لوله داخل بست انتهایی قرار می گیرد. فیلتر آبیاری قطره ای برای بخشی که املاح آب زیاد و سنگین است. به طور کلی اگر در محیطی این سیستم نصب شود.
می توان از فیلتر در داخل این جعبه استفاده کرد. در صورتی که از آب شهری استفاده می شود نیازی به به این فیلتر نخواهد بود. یک قطعه با عنوان پانچر وجود دارد که مخصوص آبیاری اتوماتیک روف گاردن به صورت قطره ای است. پانچر ها برای سوراخ کردن لوله اصلی آبیاری قطره ای استفاده می شوند و توسط آنها می توان از لوله انشعاب گرفت و یا نازل های آبیاری قطره ای روی خط بر روی لوله اصلی قرار می گیرد. قطعه ای برای انشعاب لوله وجود دارد که می بایست سوراخ شده و نصب شود. برای انشعاب گرفتن از لوله سایز ۱۶ می بایست از قسمت نوک تیز پانچر لوله را سوراخ کرد.
سپس قطعه ریزی به لوله متصل می شود. این قطعه برای نصب بهتر پیچ روی لوله بسته می شود و از بخش تحتانی آچار پانچر کمک گرفته می شود. قطعات زیادی در دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن اصفهان وجود دارد و به طور کلی استفاده از هر یک بر اساس محیط پروژه ارزیابی می شود.


مجری روف گاردن در اصفهان | خانه چوب ایرانیان

نحوه عملکرد آبیاری اتوماتیک روف گاردن

سیستم آبیاری اتوماتیک روف گاردن اصفهان نیازی به دخالت انسان در آبیاری ندارد و همه چیز به صورت برنامه ریزی شده تعیین می شود. در این روش از آبیاری می توان انتظار صرفه جویی در آب را نیز داشت. دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن دارای کنترلر مخصوص است به طوری که وظیفه فرمان دهی به شیرهای برقی را دارد و می تواند در ایستگاه های مختلف تنظیم شود. شیر برقی در این دستگاه دارای سری های متنوعی هستند و به طور کلی از کانال های مختلفی در آن استفاده می شود. دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن یک منبع ورود برق دارد و از برق شهری یا پنل و یا باتری خورشیدی در آن استفاده می شود همینطور نیاز است که از مدیریت پمپ آبیاری نیز استفاده شود. در طراحی سیستم آبیاری اتوماتیک روف گاردن از شیر برقی هوشمند استفاده می شود. لوله شیلنگ برای انتقال آب استفاده می شود و آبیاری قطره ای نیز در این سیستم استفاده می شود. همینطور یک سری میخ های پلاستیکی برای نگه داشتن شیلنگ در خاک استفاده می شود. استفاده از زانویی برای اتصال لوله نیز استفاده می شود و مدل بندی خاصی دارد.


نکات مهم در خصوص دستگاه آبیاری اتوماتیک روف گاردن

دستگاه هایی که به عنوان آبیاری اتوماتیک روف گاردن استفاده می شود دارای نازل های مخصوصی هستند که باید هر از چندگاهی تنظیم شود مشخص است که این نازل ها دارای موقعیت نصب خوبی هستند و در نهایت به واسطه سطح مشخصی که دارد می بایست اجرا شود. لوله های آبیاری قطره ای به صورتی طراحی شده است که به بخش های متنوعی وصل می شود و در نهایت شرایط مخصوصی را شامل می شود. قطعات ریزی و درشتی در سیستم آبیاری روف گاردن اصفهان وجود دارد به طوری که سبب می شود تجهیزات وابسته به هر بخش در نظر گرفته شود. در طراحی این لوله ها خلاقیت زیادی دیده می شود و نوع روف گاردن اصفهان در این زمینه می تواند قابل قبول باشد. از سوی دیگر کسانی که قصد دارند محیط روف گاردن خود را دقیق تر اجرا کنند باید گردش آب را جدی بگیرند و شرایط را برای فصل کم آب نیز تنظیم کنند. برای مثال سیستم های آبیاری بایستی دارای تنظیم های مختلفی در طی فصول مختلف سال داشته باشند، برای مثال در فصل کم آب و گرم مانند تابستان گیاهان نیاز بیشتری به آبیاری دارند و باید تنظیمات این سیستم مطابق با شرایط اقلیمی منطقه صورت بگیرد.


نقاط پر احتمال در ایجاد نم در روف گاردن

برخی از نقاط روف گاردن نسبت به سایر نقاط حساس تر هستند و ممکن است در صورت مجاورت با آب نم پس بدهند و سازه را دچار مشکلات جدی نمایند در این قسمت از مقاله وبسایت خانه چوبی ایرانیان به بررسی این نقاط می پردازیم شما بایستی این نقاط را بشناسید و از رسیدن آب به این نقاط جلوگیری نمایید تا مشکلات ذکر شده پیش نیاید و سازه شما دچار آسیب نشود، در صورتی که عایق از بدنه روف گاردن جدا شود آب به پشت آن نفوذ می کند و این بخش یکی از نقاط مهمی است که احتمال نم در آن زیاد است. از سوی دیگر عایق ها گاه به دلیلی زیرسازی های پر فشار دچار پوسیدگی یا شکستگی می شوند و عایق سوراخ می شود و زیر آن دچار نم می شود.
لوله های فاضلابی پس از مدتی از بین می روند و یا دچار شکستگی و گرفتگی می شوند و باز شدن اتصالات لوله فاضلاب نیز مشکلاتی ایجاد می کند. لوله های فاضلاب آب مازاد نیز با ۴ اتصال همراه هستند که هر یک از اتصالات به کار رفته پس از مدتی دچار شکستگی می شوند و این موضوع مشکل ساز خواهد شود. نگهداری روف گاردن اصفهان سبب می شود نم به بخش های پایین نفوذ نکند. لبه فاضلاب تخلیه آب اغلب دارای قیرگونی است که وقتی قیرگونی باز شود مشکلات زیادی ایجاد می شود. به طور کلی قیرگونی پس از نشست و فشار وزن سازه دچار ترک می شود و گاه نیز نشست طبیعی رخ می دهد.
وقتی روف گاردن ها غیر اصولی ساخته شود و یا کیفیت مصالح به کار رفته دچار مشکل باشد شاهد ایجاد نم خواهیم بود که مشکلات زیادی ایجاد می کند. از سوی دیگر گرفتگی خروجی تخلیه فاضلاب کف روف گاردن ها نیز سبب می شود که تخلیه آب به سختی صورت بگیر و آب های مازاد به ناچار به لبه های عایق رفته و یا از درز آنها خارج می شود. مشخص است که این مشکلات نیاز به تعمیر دارند.

| خانه چوب ایرانیان

نگهداری روف گاردن

یکی از نکاتی که در ساخت و اجرای روف گاردن اصفهان بسیار حائز اهمیت می باشد، عایق کاری این بخش از ساختمان می باشد در صورتی که روف گاردن دارای عایق کاری مناسبی نباشد ممکن است مشکلات زیادی برای این بخش از ساختمان پیش بیاید و هزینه های زیادی برای شما در بر داشته باشد، نگهداری روف گاردن ارتباط مستقیمی به عایق کاری دارد.عایق کاری روف گاردن باید به درستی صورت بگیرد اما هرچه قدر هم این موقعیت رعایت شود باز هم پس از گذشت زمان مشخص است که روف گاردن دچار نشست می شود و مشکلاتی از این دست رویت می شود در این راستا نیاز است که روف گاردن بدون تخریب و کنده کاری تعمیر شود که شاید برخی از افراد چنین چیزی را قبول داشته باشند و بگویند غیر ممکن است اما ما به شما ثابت می کنیم که غیر ممکن نیست.
در زهکشی روف گاردن ها آب جریان دارد و این موضوع سبب می شود که به لایه های مختلف روف گاردن آسیب وارد شود و در نهایت بخشی از عایق به کار رفته پوسیده می شود و مقاومت آن کمتر می شود. از سوی دیگر چسبندگی بخش عایق کاری بسیار مهم است و با گذشت زمان میزان چسبندگی نیز کمتر می شود و عایق دیگر کیفیت روز اول را ندارد. زمان که بگذرد آب و رطوبت باقیمانده در کف روف گاردن ها وارد سطح زیرین می شود و در نهایت سقف ساختمان دچار نم و چکه می شود و گاه به دیوارهای طبقات پایین تر وارد می شود.
قسمت های مختلف روف گاردن اغلب بیشترین احتمال نم و نشتی را دارند. نکته اصلی که در نگهداری و رسیدگی به روف گاردن بایستی مد نظر قرار دهید، بررسی عایق بودن این سازه هر ساله است چراکه در صورتی عایق بندی این بخش از ساختمان دچار مشکل شود ممکن است شما را به دردسر بیاندازد، مجموعه خانه چوبی ایرانیان مجری روف گاردن در اصفهان می باشد و کلیه خدمات طراحی و اجرای روف گاردن در اصفهان را انجام می دهد، عایق بندی روف گاردن شما را پس از اجرا تا ۲ سال ضمانت می کند و طی این دوران هر مشکلی پیش بیاید مسئولیت صد درصد آن با مجموعه خانه چوبی ایرانیان می باشد.


ساخت آلاچیق در اصفهان | خانه چوبی ایرانیان

چند تصور اشتباه رایج در بین مردم در ارتباط با طراحی بام سبز

۱. بام های سبز مستعد نشت هستند. واقعیت این است که باغ بام از غشای ضد آب سقف یک ساختمان محافظت می کنند و آنرا از تابش نور ماوراء بنفش که باعث زنگ زدگی می شود محافظت می کند. به طور خلاصه، اگر به درستی نصب شود، باغ بام ها می توانند عمر سقف ساختمان را طولانی کنند.
۲. باغچه های پشت بام می توانند مشکلات ساختاری ایجاد کنند. در ساختمان های جدید، معماران و مهندسان سازه در حال حاضر حتی در زمان طراحی ویلا یا ساختمان ها، میزان باری که در اثر محوطه سازی که شامل آلاچیق، پرگولا، فضای سبز و یا آبنما برای روف گاردن را نیز در نظر می گیرند. با این وجود، در پشت بام های سبز مقاوم، برای تقویت بار اضافی براثر توسعه یک باغ بام، وهمچنین بارهای زنده مانند آب باران و برف باید آرماتور هایی ساخته شود.
۳. باغ های پشت بام باکیفیت بالا گران هستند. اگر کسی نمی داند از کجا شروع کند ایجاد یک باغ بام پرهزینه به نظر می رسد. به همین دلیل مشاوره ای از متخصصان، معماران، طراحان منظر، محوطه سازی و مهندسان سازه، لازم است. آنها می توانند بهترین و اقتصادی ترین ایده ها و راه حل های طراحی باغ بام را ارائه دهند.


مزایای روف گاردن را می‌توان به شرح زیر نام برد:

تاثیر گذاری مثبت بروی هوا و اصلاح آلودگی هوا آن
• رفع صداهای مزاحم و ایجاد یک عایق صوتی
محافطت از آب های راکد و آلوده فاضلاب
کاهش اثرات گرمایی در فصول گرم سال و همچنین کاهش اثرات سرمایی در فصول سرد سال
ممانعت از حرکت ذرات گرد و غبار موجود در هوا و تصفیه آن به نحوی مطلوب
حفاظت از ساختمان و افزایش عمر آن
جلوگیری از هدر رفت انرژی و ذخیره آن
به وجود آمدن آرامش بصری
ایجاد تنوع در طراحی
ایجاد محیط زیستی طبیعی
تصفیه هوا و کاهش
CO۲ تامین فضایی سازگار و مطبوع برای اهالی ساختمان به واسطه حیاط و پاسیو
امکان پرورش گیاهان، سبزیجات و گلها
افزایش محدوده زندگی (تامین فضایی جهت تفریح و استراحت کاربران ساختمان)

نتیجه گیری

هنگامی که تصمیم به اجرای روف گاردن در اصفهان می کنید نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که باید یک مجری روف گاردن اصفهان با تجربه انتخاب نمایید که سابقه درخشانی در زمینه اجرای روف گاردن داشته باشد تا بتواند روف گاردن اصفهان را با تمامی استاندارد های جهانی اجرا نماید تا شما بتوانید با بهترین پلن روف گاردن منزل خود را اجرا نمایید و لذت ببرید، مجموعه خانه چوبی ایرانیان دارای چندین سال تجربه در زمینه طراحی روف گاردن در اصفهان می باشد و تمامی استاندارد های مورد نیاز ساخت روف گاردن در اصفهان را رعایت می کند. کلیه خدماتی که در این سطح برای همشهریان عزیز انجام می شود این مجموعه سعی نموده تا با پایین ترین قیمت روف گاردن اصفهان این خدمات را انجام دهد. برای انتخاب کف سازی روف گاردن اصفهان مناسب باید در ابتدای امر سطح مورد نظر را بررسی کنید می بایست بتوانید بخشی از لایه های زیرین را از نظر تست آب به طور دقیق ارزیابی کنید نیاز است که وضعیت روف گاردن ها به واسطه وضعیت دو بخشی که دارد در نظر گرفته شود و انتخاب در این راستا به طور دقیق بررسی شود. در صورتی که سطح دقیق لایه های بالایی مشخص باشد می توان تصمیم درستی در خصوص انتخاب نوع مناسب زیرسازی داشت. روف گاردن ها بدون زیرسازی مناسب دچار مشکل می شوند و نمی توانند قاعده مند باشند البته که نیاز است برخی از بخش های روف گاردن به واسطه سطح زیرین کار بررسی شود و قطعه بندی به درستی صورت بگیرد. برای سفارش طراحی و اجرای روف گاردن در اصفهان با مجموعه خانه چوبی ایرانیان تماس حاصل فرمایید.