طراحی آلاچیق در اصفهان

طراحی آلاچیق در اصفهان | خانه چوب ایرانیان

شناخت انواع طراحی آلاچیق در اصفهان

طراحی آلاچیق بی شک یک هنر محسوب می شود. طراحی آلاچیق می تواند کمک کند تا یک آلاچیق بسیار زیباتر به نظر برسد. برای یک طراحی موفق می بایست کارشناسان خبره در این زمینه دست به کار شوند. طراحی آلاچیق در اصفهان هم اینک توسط تیم خانه چوبی ایرانیان با بالاترین کیفیت صورت می گیرد. شما عزیزان می توانید برای شناخت انواع طراحی آلاچیق در اصفهان با ما همراه باشید. در مراحل اولیه باید در نظر داشت که طرفدار چه سبکی هستید مدرن یا سنتی و سپس اقدامات دیگر انجام پذیرد. طراحان و دکوراتورها آلاچیقهایی که با چوبهای پرتراش و تزئینات طبیعی هستند را آلاچیقهای سنتی یا کلاسیک و آن آلاچیقهایی که ساده تر هستند (پرگولا) را جزو آلاچیقهای مدرن میدانند. صحبت کردن در مورد آلاچیق یکی از مباحث جالب و جذاب در محوطه سازی است; چراکه آلاچیقها در تمام فصول سال قابل استفاده بوده و در فضاهای متنوعی میتوان از آن استفاده کرد. در طراحی آلاچیق مدرن، بخشهای پوشیده سقف در آلاچیق کنار رفته و از متریالی چون چوب ترمو و فلاشینگ استفاده شده که تنها ایجاد یک حریم جهت نشستن مد نظر بوده است. به این حالت از آلاچیقها اصطلاحاً پرگولا گفته میشود. رواقها و ایوانها نوعی پرگولا محسوب میشوند; که معمولاً برای مشخص شدن فضای ورودی با محل عبور مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین کاشت گلهای خوشبو و رونده در کنار این سازهها استفاده ای هوشمندانه از المانهای زنده در ترکیب آنها میباشند. آلاچیق اغلب از چوب یا فلز ساخته میشود و سقف عموما شیبدار آن از مصالح ضد آب مانند سفال یا پرچین و در بهترین حالت از دکرا، تاپ تایل و شینگل که همگی ورقهای گالوانیزه با پوشش ضد آب پلیمری و قیر امولسیونی هستند، پوشانده میشوند. برای آگاهی از نحوه ساخت آلاچیق در اصفهان با تیم خانه چوبی ایرانیان در تماس باشید. خانه چوبی ایرانیان می تواند خرید مصنوعات چوبی در اصفهان را برای شما آسان کند. باید توجه داشت تمهیدات فضای باز میبایست در متریال اولیه سازه آلاچیق دیده شده باشد. برای این منظور چوب اشباع و فلز رنگ شده با رنگ اپوکسی پیشنهاد میشود. آلاچیق میتواند هم بصورت باز هم بصورت بسته ساخته شود که در حالت بسته اصطلاحا آلاچیق چهار فصل نامیده میشود. از متریال چوب، سنگ، آجر و حتی شیشه برای بسته و محصور شدن آلاچیق میتوان استفاده کرد. آلاچیق و پرگولا میتواند در کلیه فضاهای باز چون روف گاردن، محوطه سازیها، محوطه ویلا و در کنار آبنما، برکه، باربیکیو یا هر چشم اندازی دیگر ساخته شود. ساخت آلاچیق در اصفهان یک تخصص محسوب می شود و این تخصص در اختیار تیم خانه چوبی ایرانیان است. برای اطلاع از قیمت ساخت آلاچیق در اصفهان با تیم پشتیبانی خانه چوبی ایرانیان تماس حاصل کنید. خانه چوبی ایرانیان در خدمت شما عزیزان است تا به شما اطلاعاتی دهد تا شناخت انواع طراحی در اصفهان را به طور کامل انجام دهید.


ترتیب مراحل ساخت آلاچیق در اصفهان

مراحل ساخت آلاچیق در اصفهان بسته به توانایی هر تیم متفاوت خواهد بود. تیم خانه چوبی ایرانیان نیز توانسته است به شیوه خود به این امر مبادرت ورزد. در اینجا تلاش داریم تا ترتیب مراحل ساخت آلاچیق در اصفهان را برای شما بازگو کنیم تا اطلاعات کاملی را در این زمینه داشته باشید. ترتیب مراحل ساخت آلاچیق در اصفهان بدین صورت است:
بررسی و انتخاب مکان مناسب با در نظر گرفتن چشم انداز و زاویه دید ایده آل
توجه به مکان قرار گرفتن درب و ورودی آلاچیق
انتخاب طرح و مدل آلاچیق
مشخص کردن مساحت و ابعاد سقف و ستونها
تعیین متریال های مورد استفاده برای دیوارها و سقف
نصب پایه ها و تقویت و استحکام آن
سقف مناسب و نصب آن بروی پایه ها (ستونها)
رنگ آمیزی سازه

ترتیب مراحل ساخت آلاچیق در اصفهان | خانه چوب ایرانیان
نکات تکمیلی در مورد مراحل ساخت آلاچیق در اصفهان | خانه چوب ایرانیان

نکات تکمیلی در مورد مراحل ساخت آلاچیق در اصفهان

وجود آلاچیق ها در هر فضایی که باشد میتواند باعث زیبایی آن مکان شود. انتخاب طرحی که با فضای کلی مورد نظر همخوانی داشته باشد، آشنایی با فضای محوطه، تعداد افرادی که قرار است از آلاچیق استفاده کنند، استفاده از متریال های مناسب و هماهنگ با مکانی که قرار است آلاچیق در آن ساخته شود، کیفیت مصالح، همگی از مواردی است که قبل از آغاز ساخت باید مد نظر قرار گیرد. معمولاً آلاچیقهای دایره ای، چهار ضلعی، پنج ضلعی، شش ضلعی و هشت ضلعیها بیشتر از سایر مدلها مورد نظر وانتخاب افراد میباشند. از دیگر موارد مهم در ساخت آلاچیق محل احداث آن میباشد. اصولاً مکانهایی که به لحاظ جغرافیایی و زیبا شناختی دارای مزیتهای بیشتری هستند; فضاهای مناسب تری برای احداث آلاچیق میباشند. مناظر سرسبز طبیعت، سواحل دریا، کنار آبشار، حیاط ویلا و بطور کلی تمام مکانها و مناظر دیدنی، فضاهای ایده الی برای ساخت آلاچیق هستند. آلاچیق پیش از هر چیز نیاز به یک سازه دارد که معمولاً این سازه از فلز یا چوب است. ساخت شاسی و چارچوب فلزی دومین مرحله در ساخت آلاچیق میباشد. این نکته را باید در نظر داشت که نبود شاسی فلزی باعث از بین رفتن سریع سازه میشود. مرحله سوم زمان نصب قطعات چوبی بر روی شاسی فلزی است که لازم است با دقت انجام شود تا هنگام نصب، قسمتهای فلزی سازه کاملاً زیر قطعات چوبی پنهان شود. مهمترین قسمت در ساخت آلاچیق نصب سقف آن میباشد که برای نصب، با توجه به مدل طراحی از متریال های مختلفی استفاده میشود. در سقفهایی که سطح صافی دارند برای نصب در قسمتهای پوشیده از فلاشینگ و بخشهای نیمه باز آن از ترمووود، اما اگر سقف آلاچیق شیب دار باشد برای نصب آن نیازمند به شاسی کشی است و متریال مناسب برای این شاسی کشی از آهن و چوب می باشد. ساخت دیوار مرحله دیگری از روند ساخت آلاچیق میباشد، که بعد از نصب سقف باید به آن پرداخته شود. برای ساخت دیوار در قسمتهایی که آلاچیق دارای دیوار هست، از متریال هایی مانند چوب و شیشه و دیگر متریال های مناسب استفاده میشود. در بخشهای دیگر دیوار از گلها و گیاهانی مانند پیچکها برای پوشاندن آن استفاده میشود. در آخرین مرحله از ساخت آلاچیق با رنگ آمیزی و پوشاندن چوب با لایه ضد آب ساخت آلاچیق به پایان می رسد. در آب و هوای زمستانی و یا اوایل بهار، بهترین زمان در سال است تا شما بتوانید به رنگآمیزی آلاچیق بپردازید. شما میتوانید در آب و هوای خنکتر برس و وسایل مورد نیاز خود را برای رنگآمیزی آلاچیق آماده کنید. البته قبل از آنکه به آب بندی و رنگ آمیزی بپردازیم، نکته مهمی را باید درباره زمان رنگ آمیزی آلاچیقها مد نظر داشته باشیم. به طور مثال اگر شما از یک چوب کاج فشرده استفاده میکنید باید صبر کنید تا کاملا خشک شود. چرا که در این حالت رنگ را نمیپذیرد و تنها زمانی شما میتوانید آنها را لکه دار و ۶ ماه پس از جمع آوری انواع درختان باشد. اما - یا رنگ آمیزی کنید که این چوب کاملا خشک شده باشد. این امر میتواند از ۲ اگر شما یک درخت سرو قرمز غربی ارهای دارید، بلافاصله لکه را میپذیرد و شما میتوانید آن را به راحتی رنگ آمیزی کنید. خانه چوبی ایرانیان در خدمت شما ست تا بهترین خدمات را در زمینه ساخت آلاچیق در اصفهان تقدیم حضور تان نماید.


رنگهای مورد استفاده برای آلاچیق در اصفهان

انتخاب رنگ مناسب به شدت به فضای باز شما بستگی دارد. همچنین رنگهای مخصوصی برای آلاچیقها وجود دارد که میتواند یک عنصر طراحی خاص باشد برای زمانی که شما یک آلاچیق را برای فضای باز خود سفارش میدهید به همین دلیل هم بهتر است رنگی را انتخاب کنید که هم در زمینهی زیبایی شناسی به شما کمک کند و هم بتواند عایق خوبی برای شما باشد. اگر تصمیم به رنگ آمیزی و یا مهر و موم کردن آلاچیق خود دارید بهتر است به آب و هوای مکانی که قرار است این آلاچیق قرار بگیرد، نیز توجه لازم را داشته باشید. چرا که در آب و هواهای مرطوب تعداد دفعاتی که شما باید آنها را ترمیم کنید بسیار متفاوت است با آب و هوای کویری که به هیچ عنوان بارش و رطوبتی ندارد. اصولا آلاچیقهای چوبی احساس بهتری را نسبت به آلاچیقهای فلزی به شما میدهند چرا که چوب با فطرت ما بیشتر سازگار است. برای انتخاب رنگ مناسب آلاچیق در اصفهان با تیم خانه چوبی ایرانیان تماس حاصل نمائید.

رنگهای مورد استفاده برای آلاچیق در اصفهان | خانه چوب ایرانیان

متریال های قابل استفاده در ساخت آلاچیق در اصفهان

خانه چوبی ایرانیان می تواند بهترین نمونه های آلاچیق در اصفهان را تقدیم حضور تان کند. به شما پیشنهاد می کنیم پیش از تصمیم به ساخت آلاچیق در اصفهان با تیم خانه چوبی ایرانیان تماس حاصل کنید. آلاچیق پیش از هر چیز نیاز به یک سازه دارد که عموماً این سازه از فلز یا چوب است، از آنجایی که آلاچیق در فضای باز استفاده میشود باید به یادداشت که در صورت استفاده از فلز از رنگهای اپوکسی یا رنگهای پوشش دریایی برای کاور کردن استفاده شود و در صورتی که از چوب استفاده میکنیم حتماً چوب ترمووود باشد. بخش مهم آلاچیق، سقف آن است که بسته به نوع طراحی از متریالهای مختلف استفاده میشود. برای مثال در صورتی که سقف شیبدار است، نیازمند آهن کشی است تا پوشش سقف شیبدار بر روی آن اجرا شود و در صورتی که سقف شیبدار نباشد، عموماً در آلاچیقهایی با طراحی مدرن، در بخشهای سرپوشیده ئمیبایست از فلاشینگ و در بخشهای نیمه باز میتوان از ترمووود استفاده کرد. بخش بعدی دیواره آلاچیق است، گاهی هیچ دیوارهای در کار نیست و صرفاً بخشهایی از سازه در دیواره قرار دارند و گاهی نیز از دیواره سبز که توسط گیاه پوشیده شده استفاده میشود، همچنین استفاده از چوب و شیشه نیز در دیواره آلاچیق کاربرد دارد. برای ساخت آلاچیقها با توجه به جایگاه قرارگیری و موقعیت مورد استفاده از متریال و مواد متناسب استفاده میشود. آلاچیق به معنای لغوی یعنی سایبانی از جنس چوب، فلز و یا از پارچه های ضخیم که در فضایی وسیع مانند محیطهای سرسبز، باغها و صحرا ساخته شده و در قسمت پایین آن تقسیم بندیهایی برای نشستن اشخاص وجود دارد و با توجه به فضایی که در آن احداث میشود میتواند به اشکال متنوعی چون مربع، مستطیل، شش ضلعی و هشت ضلعی، طرحهای فانتزی مانند اَشکال استوانهای نیز ساخته میشود . آلاچیق ها فضاهایی مناسب برای دوری از شلوغی و مکانی برای استراحت و آرامش هستند. اصولا ظرفیت آلاچیقها بسته به نوع و مساحت آنها بوده و معمولاً بین ۶ تا ۸ نفرگنجایش دارند. پارکها، اطراف استخرهای شنا، باغچههای بزرگ، آلاچیق باغ، آلاچیق بام سبز، آلاچیق محوطه سازی، حیاط منازل ویلایی و فضای بیرونی مجتمعهای مسکونی که دارای چشم اندازی زیبا در مقابل خود هستند; مکانهای مناسبی برای ساخت آلاچیق میباشند. از موارد بسیار مهم در ساخت آلاچیق طراحی دقیق و اصولی و ساخت حرفه ای آن توسط افرادی است که در طراحی و ساخت المان های محوطه سازی اشراف کامل دارند. آلاچیق بخشی از دکوراسیون حیاط و فضای بالکن های بزرگ آپارتمانی است که با طراحی های مدرن و سنتی طراحی و نصب می شود. در طراحی و انتخاب آلاچیق چند نکته باید مد نظر قرار گیرد تا تناسب برقرار شود. کفپوشها بهترین متریال برای پوشاندن کف سطوح است شما میتوانید از آنها برای کف سالن و حتی ادارهها و منازل، آشپزخانه و سایر مناطق دیگر به کار برید. برای استفاده نمودن از کفپوشها که انواع متنوعی دارند باید گفت که برخی از آنها کفپوشهای سنگی هستند که طراحی خاص و منحصر به فردی دارند که میتوانند به فضای آلاچیق شما جلوه و جلای بسیار دهنداز دیگر مواردی که هنگام طراحی و ساخت آلاچیق باید مد نظر باشد خواست و سلیقه کارفرما است که طراحی آن بسته به مکان و مدل آن با هم تفاوت دارد . آلاچیق سازه ای نیمه باز دارای سقف گنبدی شکل بوده که اطراف آن ها باز می باشد.


متریال های قابل استفاده در ساخت آلاچیق در اصفهان | خانه چوب ایرانیان

شناخت انواع طراحی آلاچیق در اصفهان | خانه چوب ایرانیان

آلاچیق عموماً کاربرد تفریحی و یا استراحتی دارد. آلاچیق به گونه ای طراحی شده است تا بتوان برای مدت کوتاه در آن وقت سپری نمود و استراحت کرد و طی وقت گذرانی برای سکون و استراحت از باز بودن فضا برای دید داشتن به سایر نواحی و از سقف به عنوان سایه بان نیز بهره برد. زمانی که اقدام به ساختن آلاچیق میکنید به این نکته توجه داشته باشید که اگر زمانی خواستید در شب از آن استفاده کنید بتوانید به راحتی به آنجا بروید برای این کار لازم است که هنگام ساختن آلاچیق حتما به نورپردازی آن توجه کنید. از دیگر اقداماتی که میتواند دکور آلاچیق شما را دو چندان کند و یک فضای دلنشین و مفرحی را به وجود بیاورد، استفاده نمودن از مبلمانها برای دکوراسیون آلاچیق است. با کمی توجه و دقت در مورد مسالهای مانند چیدمان مبل باید به این نکته توجه داشته باشید که هر مبلمانی با هر متریالی را نمیتوان داخل آلاچیق قرار داد و باید حتما با محیط و فضای بیرون همخوانی داشته باشد. همچنین نوع مبلمانی که استفاده میشود باید نسبت به آلاچیقی که ساخته شده است از لحاظ رنگ و سبک طراحی و سایر ویژگیها و خصوصیات دیگر با هم هماهنگ باشد. به عنوان مثال در صورتی که یک آلاچیق حصیری داریم چنانچه که قصد داریم مبلمان داخل آن قرار دهیم بهتر است که از مبلمانهایی که حصیری هستند استفاده کنید.

در مراحل اولیه باید در نظر داشت که طرفدار چه سبکی هستید مدرن یا سنتی و سپس اقدامات دیگر انجام پذیرد. طراحان و دکوراتورها آلاچیقهایی که با چوبهای پرتراش و تزئینات طبیعی هستند را آلاچیقهای سنتی یا کلاسیک و آن آلاچیقهایی که ساده تر هستند (پرگولا) را جزو آلاچیقهای مدرن میدانند. صحبت کردن در مورد آلاچیق یکی از مباحث جالب و جذاب در محوطه سازی است; چراکه آلاچیقها در تمام فصول سال قابل استفاده بوده و در فضاهای متنوعی میتوان از آن استفاده کرد. در طراحی آلاچیق مدرن، بخشهای پوشیده سقف در آلاچیق کنار رفته و از متریالی چون چوب ترمو و فلاشینگ استفاده شده که تنها ایجاد یک حریم جهت نشستن مد نظر بوده است. به این حالت از آلاچیقها اصطلاحاً پرگولا گفته میشود. رواقها و ایوانها نوعی پرگولا محسوب میشوند; که معمولاً برای مشخص شدن فضای ورودی با محل عبور مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین کاشت گلهای خوشبو و رونده در کنار این سازهها استفاده ای هوشمندانه از المانهای زنده در ترکیب آنها میباشند. آلاچیق اغلب از چوب یا فلز ساخته میشود و سقف عموما شیبدار آن از مصالح ضد آب مانند سفال یا پرچین و در بهترین حالت از دکرا، تاپ تایل و شینگل که همگی ورقهای گالوانیزه با پوشش ضد آب پلیمری و قیر امولسیونی هستند، پوشانده میشوند. باید توجه داشت تمهیدات فضای باز میبایست در متریال اولیه سازه آلاچیق دیده شده باشد. برای این منظور چوب اشباع و فلز رنگ شده با رنگ اپوکسی پیشنهاد میشود. آلاچیق میتواند هم بصورت باز هم بصورت بسته ساخته شود که در حالت بسته اصطلاحا آلاچیق چهار فصل نامیده میشود. از متریال چوب، سنگ، آجر و حتی شیشه برای بسته و محصور شدن آلاچیق میتوان استفاده کرد. آلاچیق و پرگولا میتواند در کلیه فضاهای باز چون روف گاردن، محوطه سازیها، محوطه ویلا و در کنار آبنما، برکه، باربیکیو یا هر چشم اندازی دیگر ساخته شود. وجود آلاچیقها در هر فضایی که باشد میتواند باعث زیبایی آن مکان شود. انتخاب طرحی که با فضای کلی مورد نظر همخوانی داشته باشد، آشنایی با فضای محوطه، تعداد افرادی که قرار است از آلاچیق استفاده کنند، استفاده از متریال های مناسب و هماهنگ با مکانی که قرار است آلاچیق در آن ساخته شود، کیفیت مصالح، همگی از مواردی است که قبل از آغاز ساخت باید مد نظر قرار گیرد. معمولاً آلاچیقهای دایره ای، چهار ضلعی، پنج ضلعی، شش ضلعی و هشت ضلعیها بیشتر از سایر مدلها مورد نظر وانتخاب افراد میباشند. از دیگر موارد مهم در ساخت

آلاچیق محل احداث آن میباشد. اصولاً مکانهایی که به لحاظ جغرافیایی و زیبا شناختی دارای مزیتهای بیشتری هستند; فضاهای مناسب تری برای احداث آلاچیق میباشند. مناظر سرسبز طبیعت، سواحل دریا، کنار آبشار، حیاط ویلا و بطور کلی تمام مکانها و مناظر دیدنی، فضاهای ایده الی برای ساخت آلاچیق هستند. آلاچیق پیش از هر چیز نیاز به یک سازه دارد که معمولاً این سازه از فلز یا چوب است. ساخت شاسی و چارچوب فلزی دومین مرحله در ساخت آلاچیق میباشد. این نکته را باید در نظر داشت که نبود شاسی فلزی باعث از بین رفتن سریع سازه میشود. مرحله سوم زمان نصب قطعات چوبی بر روی شاسی فلزی است که لازم است با دقت انجام شود تا هنگام نصب، قسمتهای فلزی سازه کاملاً زیر قطعات چوبی پنهان شود. مهمترین قسمت در ساخت آلاچیق نصب سقف آن میباشد که برای نصب، با توجه به مدل طراحی از متریال های مختلفی استفاده میشود. در سقفهایی که سطح صافی دارند برای نصب در قسمتهای پوشیده از فلاشینگ و بخشهای نیمه باز آن از ترمووود، اما اگر سقف آلاچیق شیب دار باشد برای نصب آن نیازمند به شاسی کشی است و متریال مناسب برای این شاسی کشی از آهن و چوب می باشد. ساخت دیوار مرحله دیگری از روند ساخت آلاچیق میباشد، که بعد از نصب سقف باید به آن پرداخته شود. برای ساخت دیوار در قسمتهایی که آلاچیق دارای دیوار هست، از متریال هایی مانند چوب و شیشه و دیگر متریال های مناسب استفاده میشود. در بخشهای دیگر دیوار از گلها و گیاهانی مانند پیچکها برای پوشاندن آن استفاده میشود. در آخرین مرحله از ساخت آلاچیق با رنگ آمیزی و پوشاندن چوب با لایه ضد آب ساخت آلاچیق به پایان می رسد. در آب و هوای زمستانی و یا اوایل بهار، بهترین زمان در سال است تا شما بتوانید به رنگآمیزی آلاچیق بپردازید. شما میتوانید در آب و هوای خنکتر برس و وسایل مورد نیاز خود را برای رنگآمیزی آلاچیق آماده کنید. البته قبل از آنکه به آب بندی و رنگ آمیزی بپردازیم، نکته مهمی را باید درباره زمان رنگ آمیزی آلاچیقها مد نظر داشته باشیم. به طور مثال اگر شما از یک چوب کاج فشرده استفاده میکنید باید صبر کنید تا کاملا خشک شود. چرا که در این حالت رنگ را نمیپذیرد و تنها زمانی شما میتوانید آنها را لکه دار و ۶ ماه پس از جمع آوری انواع درختان باشد. اما - یا رنگ آمیزی کنید که این چوب کاملا خشک شده باشد. خانه چوبی ایرانیان به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان است.


بهترین طراحی آلاچیق در اصفهان | خانه چوب ایرانیان
خاص ترین طراحی آلاچیق در اصفهان | خانه چوب ایرانیان