انواع سقف آلاچیق در اصفهان

انواع سقف آلاچیق در اصفهان | خانه چوب ایرانیان

انواع سقف های قابل اجرا در طراحی آلاچیق

در دنیای امروزی تمامی وسایل ساخته شده نیاز به یک بازنگری هستند تا بتوان نحوه استفاده از آن را تغییر داد و به صورت بهترین نسبت به استفاده از آن ها اقدام نمود. ساخت آلاچیق امروزه در تمامی نقاط دنیا و همینطور در کشور ما به خوبی و با سرعت بالا انجام می گیرد. لازم به ذکر است تیم خانه چوبی ایرانیان تخصص دارد در ساخت آلاچیق در اصفهان. برای سفارش ساخت آلاچیق در اصفهان می توانید تیم خانه چوبی ایرانیان را در ذهن داشته باشید. در اینجا تلاش داریم تا اطلاعاتی مفید در مورد انواع سقف های قابل اجرا در طراحی آلاچیق را به شما عزیزان اصفهانی انتقال دهیم. با تیم خانه چوبی ایرانیان همراه باشید تا انواع سقف آلاچیق در اصفهان را بهتر بشناسید. برای خرید مصنوعات چوبی در اصفهان به سایت خانه چوبی ایرانیان مراجعه کنید.

معرفی انواع سقف آلاچیق در اصفهان | خانه چوب ایرانیان

معرفی انواع سقف آلاچیق در اصفهان

انواع سقف آلاچیق در اصفهان که در حال حاضر اجرا می شود را می توان اینگونه برشمرد:
۱. پوشالهای گیاهی
با تنوع آب و هوایی که در کشور ایران وجود دارد و داشتن اقلیمهای مختلف که هست این مسئله موجب شده است که در برخی از مناطق با توجه به نوع اقلیمی که در هر منطقه وجود دارد علاوه بر چوب از پوشالهای گیاهی و مصالح بومی نیز برای زیباتر شدن سقف آلاچیقها استفاده شود. در شمال ایران تعدادی از آلاچیقها توسط طراحان این حرفه با ساقه های برنج ساخته شده اند همچنین در سایر مناطق دیگر کشور میتوان از پوششهای گیاهی دیگری نیز در این مورد استفاده کنیم.


۲. سقفهای مشبک
بهترین و مدرنترین سقف برای آلاچیقها، سقفهایی میباشد که در طول روز میتوان با کمک پوششهای گیاهی که به صورت رونده هستند استفاده کنید این نوع سقفها بسیار زیبا و محبوب عامه مردم هستند. یکی از قابلیتهای منحصر به فرد این نوع سقفها وجود انتقال نور بالایی است که میتواند فضای دل انگیز و بی نظیری را برای شما و اطرافیانتان به ارمغان بیاورد. شما عزیزان می توانید برای خرید آلاچیق در اصفهان با تیم خانه چوبی ایرانیان در تماس باشید.

۳. سقف و دیوارهای پارچه ای
برای طراحی سقفهای آلاچیق نیاز است که از روشها و ایدههای خلاقانه و بکر استفاده کنید برخی از آلاچیقها با شرایط نیم سایه مانع از تابش نور خورشید به فضای داخل آلاچیق میشوند، لذا به دلیل وجود هماهنگی و همخوانیهایی که بین رنگ، جنس و طرح این نمونه از سقفهای پارچهای با سایر ارکان آلاچیق وجود دارد بسیار پر اهمیت است. علاوه بر این چوب پلاستیک بهترین انتخاب برای ساخت آلاچیق به شمار می آید. خانه چوبی ایرانیان همراه شما ست.

۴.سقفها و دیوارهای حصیری
همانطور که شما هم میدانید به دلیل خنک بودن، حصیر میتواند بهترین گزینه برای پوشش دادن به سقفها و دیوارهای آلاچیق شما باشد برای این منظور لازم است درصورتی که بخواهید با طبیعت ارتباط و رابطه بهتر و بیشتری داشته باشید از سقفهای حصیری که بهترین گزینه هستند استفاده کنید. علت اصلی آن نیز رطوبتی است که این نوع پوششها در خود نگه میدارند تا با وزیدن باد از میان ساقه های آن هوایی خنک را در فضای آلاچیق جریان پیدا کند.


اجرای سقف و دیوارهای پارچه ای در اصفهان | خانه چوب ایرانیان
اجرای سقفها و دیوارهای حصیری | خانه چوب ایرانیان

۵. سقفهای پارچه ای تاشو
وجود سقفهای پارچه ای تاشو نیز از دیگر طراحیهایی است که میتوانید از آن برای تزیین آلاچیق خود استفاده کنید این نوع سقفهای پارچه ای به این صورت است که با استفاده از ریلهایی که گیره های مخصوص را در خود جای میدهند به شما کمک میکنند که بتوانید آنها را به خوبی باز و بسته نمایید و هر زمان که نیاز دارید آنها را میتوانید ببندید و یا باز کنید.
۶. سقفهای کوچک با عرض کم
لازم نیست که تمام فضایی که میخواهید از آن استفاده نمایید را سقف بزنید شما میتوانید با در نظر گرفتن جهت تابش نور خورشید که در کدام جهت است مشخص نمایید که سقفهایی که عرض کم و یا طول زیادی دارند در کنار دیوارهها استفاده کنید.
۷. آلاچیقهای فاقد سقف ممکن است که شما هم تا به حال آلاچیقهایی را دیده باشید که بدون سقف هستند و تنها با دیوارههای ساده و کفپوشهایی متناسب با محیط اطراف شما ساخته شده اند در برخی از مکانها و فضاها از آلاچیقهای بدون سقف استفاده میشود و نیازی نیست که دارای سقف باشد.
۸. آلاچیقها با تکیه بر دیوار خانه
برخی از مواقع دیده شده است که آلاچیقها را در کنار دیوار منازل میسازند تا به این وسیله دسترسی آن هرچه سریعتر انجام شود برای این کار سقف را نیز به دیوار تکیه دهید. مجاورت این آلاچیقها با منزل باعث زیباتر شدن نمای بیرونی ویلای شما میشود و شما میتوانید به خوبی از آن استفاده کنید.


اجرای انواع سقف آلاچیق اصفهان | خانه چوب ایرانیان