ساخت پرگولا در اصفهان

| خانه چوب ایرانیان

پرگولا چیست؟

پرگولا سازه های چوبی مشبک با سقف و یا بدون سقف است. پرگولا را شاید بتوان در خانواده‌ی آلاچیق‌ها دسته‌بندی کرد؛ اما این سازه با آلاچیق تفاوت‌های زیادی دارد. برخلاف انواع سنتی که از ستون‌های گچی و آجری ساخته می‌شدند، پرگولاهای مدرن از موادی مثل چوب، فایبرگلاس، آلومینیوم و… نیز ساخته می‌شوند.
پرگولا چیست؟  پرگولا در کل نوعی آلاچیق یا سایبان است، ولی با آلاچیق سنتی که اغلب همه افراد با آن آشنا هستند تفاوت‌هایی دارد. به طور کلی، آلاچیق دارای سقف و فضایی محصور و بسته و اغلب شکلی دایره‌ای دارد. کف آلاچیق معمولاً نسبت به زمین ارتفاع دارد و حریم خصوصی آن غالباً نسبت به پرگولا بیشتر است. پرگولا در طول تاریخ ساختار خود را حفظ کرده است. اگر چه طرح، رنگ و متریال آن در طی گذر زمان دچار تغییراتی شده اما همچنان کاربرد آن از ۳۰۰۰ سال قبل و حدود سال های ۱۴۰۰ قبل از میلاد که در راه ورودی باغ های شهر تِبس مصر باستان استفاده می شد حفظ شده است. نوع طراحی پرگولا و اینکه در طراحی آن از چه چیزی الهام گرفته شده همیشه مورد بحث بوده اما آنچه تا به امروز دلیل بر استفاده این نوع پوشش سایه بانی شده ترکیب چشم نواز سازه با عناصر طبیعی می باشد.خانه چوبی ایرانیان در سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز نمود و در زمینه های معماری داخلی و محوطه سازی، پروژه های بسیاری را در سطح کشور به انجام رسانید .قابل ذکر است که مجموعه ما با ایده های نوین در این صنعت در طول زمان با استخراج طرح های موفق که به انجام رسیده الهام گرفته و امروزه در این صنعت به همت همکاران خود در زمینه طراحی و اجرا و همینطور به حداقل رسانی هزینه مشتریان عزیزمان، این مجموعه را که به یکی از مراجع ایجاد طرحهای نوین در کشور تبدیل شده است را در اختیار مشتریان و همکاران عزیز قرار دادیم و این ادعا را داریم که زیبا سازی در هر محیطی برایمان اولویت اول است.سرویس خواب کودک اصفهان ، تخت و کمد نوزاد در اصفهان و ساخت آلاچیق در اصفهان از مهمترین تخصص های خانه چوبی ایرانیان است.


| خانه چوب ایرانیان

انواع پرگولا بر اساس ساختار

انواع پرگولا بر اساس ساختار را می‌توان به موارد زیر تقسیم کرد:
- سقف باز: (Open Top Pergola)این نوع پرگولا دارای سقفی مسطح و باز است که به جریان هوا، کاهش حریم خصوصی و ارتباط بیشتر با محیط اطراف کمک می‌کند. همچنین، ظاهری مدرن و مینیمال دارد.
- شیروانی :(Pitched Pergola)این سقف دارای شکلی زاویه‌دار و شیروانی است و برای هدایت آب باران و انواع مختلفی از طراحی‌های جذاب و گیرا عالی و دارای سبک سنتی و کلاسیک است.
- بادبان: (Sail Pergola)همانطور که از نامش پیدا است، شکلی بادبانی دارد. به عنوان سازه اصلی بام، بادبان به حالت معلق و با قابلیت جمع‌شدگی بر روی بام قرار می‌گیرد. همچنین، ظاهری مدرن و منحصربه فرد دارد.
- خورشید: (Solar Pergola)ممکن است بخواهید از شکل سقف برای تجمع نور خورشید استفاده کنید، برای همین منظور نوع خورشیدی پرگولا انتخابی ایده‌آل است. همچنین می‌تواند دارای ظاهری ترکیبی از سبک‌های مدرن و سنتی باشد .
اجزای پرگولا اغلب از سه متریال چوب، فلز و وینیل ساخته می‌شوند که جزئیات هر کدام به شرح زیر هستند: چوب: متریالی کلاسیک برای ساخت پرگولا است. چوب نماینده سبک زندگی مدیترانه‌ای است که در محیط باز، طبیعت واقعی را تداعی می‌کند. الوارهای چوبی می‌توانند سرمایه‌گذاری عالی از نظر دوام و زیبایی باشندفلز: قطعات سوراخ‌دار فلزی، مدرن‌‌ترین متریال این ساختار است. فلز اغلب تمایل به ایجاد ظاهری مینیمال (گرایش به سادگی) دارد و عموماً در محیط‌های مدرن و نه صرفاً سنتی مناسب هستند. اغلب کم هزینه‌ترین هستند و غالباً مناسب برای پوشیده شدن و تزیین با گیاه تاک (انگور) نیستند. با این وجود، افراد ممکن است ترجیح دهند به جای زیبایی و لوکس بودن، به دنبال مقاومت و استحکام بروند و در چنین حالتی فلز گزینه مناسبی است. وینیل:متریالی ساخته شده از پلاستیک و غالباً از PVC است و مناسب کسانی است که ظاهری رنگی را دوست دارند. وینیل یکی از بادوام‌ترین مواد ساخت پرگولا است، ولی برعکس چوب زیبایی و لوکس بودن را تداعی نمی‌کند. استفاده از نوعی ضخیم از وینیل، ماده‌ای مقاوم را فراهم می‌کند و از مشکلاتی که فلز و چوب به دلیل شرایط هوایی در فضای باز متحمل می‌شوند، جلوگیری می‌کند. همچنین این مزیت را دارد که به هیچ وجه نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی ندارد.ما در خانه چوبی ایرانیان سعی نموده ایم در این وبسایت جهت آگاهی همه علاقمندان به صنعت معماری داخلی و همینطور مهندسی انواع سازه و محوطه سازی همینطور آشنایی همه دوستان و علاقمند به این رشته ها این مجموعه را در اختیارشان قرار دهیم .در عین حال جهت آگاهی هرچه بیشتر مشتریان محترم مان این امکان را وجود آوردیم تا هر آنچه که در مورد ساختمان و محوطه سازی مورد نیازشان است را در این سایت بیابند تا هم با ترفند های متداول بازار آشنا شوند و هم مورد سو استفاده سود جویان در زمینه های درخواستی خود قرار نگیرند. ساخت آلاچیق در اصفهان، فروش تشک تخت در اصفهان، فروش تخت عروس اصفهان و ساخت ورق های گلاس در اصفهان از جمله خدمات خانه چوبی ایرانیان به شما عزیزان می باشد.


| خانه چوب ایرانیان

نحوه ساخت پرگولا

یادگیری نحوه ساخت پرگولا بسیار آسان است، زیرا ساختار آن دارای جزئیاتی ساده است که در راستای آن نگهداری کم را در آینده نتیجه می‌دهد. نخست در حیاط خود یک منطقه مسطح را برای ساخت انتخاب کنید. اگر منطقه مسطح ندارید، با حذف سطح خاک و کندن زمین برای رسیدن به لایه مسطح، منطقه مورد نظر را آماده کنید. همچنین محل قرار گرفتن پرگولا در نزدیکی درختان سایه‌دار، به ویژه برای محافظت در برابر آفتاب را در نظر بگیرید. یک اشتباه رایج این است که فکر کنیم پرگولا ساختاری برای ایجاد سایه است. واقعیت این است که شبکه سربار تیرها سایه بسیار کمی را فراهم می‌کنند. هنگامی که موقعیت مکانی سایبان را مهیا کردید، حال با توجه به نقشه نواحی قرارگیری ستون‌ها در داخل زمین را علامت‌گذاری کنید. برای حفر سوراخ‌های ستون‌ها، می‌توانید از یک دستگاه حفاری یا کلنگ و بیل بهره ببرید. عمق گودبرداری باید به اندازه ¼ ارتفاع ستون باشد. همچنین ابعاد حفره باید دو برابر بزرگ‌تر از ابعاد ستون باشد. بتن یا مخلوط سیمانی را آماده و در داخل حفره ریخته تا ستون در جای خود سفت شود. همچنین برای تراز شدن ستون لازم است از پشت‌بند استفاده کنید. سپس بگذارید بتن برای ۴۸ ساعت در این حالت قرار گیرد. مرطوب کردن سطح بتن نیز ضروری است. تیرهای اصلی چهار طرف را به ستون وصل کنید. برای این کار می‌توانید از میخ یا پلیت‌های مخصوص استفاده کنید. همچنین می‌توانید در انتهای هر کدام از اعضای عمودی و افقی یک زاویه ۴۵ درجه را برش دهید و از طریق پلیت و میخ به یکدیگر متصل کنید. برای اتصال تیرهای فرعی در هر دو طرف به شکل متقاطع، ضروری است با احتساب تعداد تیرها، شکاف‌های لازم را به اندازه ابعاد عرضی تیرها ایجاد کنید. این شکاف‌ها می‌توانند به اندازه یک سوم ارتفاع تیرها ایجاد شوند. ما در خانه چوبی ایرانیان سعی نموده ایم، دانش اولیه ای را از جمله نحوه ساخت پرگولا، از طریق این سایت به آگاهی مشتریان برسانیم تا هم در محاسبه انجام پروژه و هم اینکه چه اتفاقاتی از لحاظ طراحی و اجرا میتواند در محیط مورد نظرشان رخ دهد را از پیش دانسته و به بهترین اطلاعاتی که در زمینه تاریخچه ، سبک ، و نحوه محاسبه قیمتها بر اساس متریال های مختلف میباشد را در اختیار داشته باشند .تا بتوانند هم مجریان مناسب را جهت انجام پروژ خود در اختیار بگیرند و هم قیمت واقعی آن پروژه را پرداخت نمایند. برای اجرای تراس سبز اصفهان، خرید مبل تخت شو اصفهان و ساخت کابینت اصفهان بهترین اتخاب شما خانه چوبی ایرانیان است که محصولات خود را با بهترین کیفیت تولید می نماید.


| خانه چوب ایرانیان

ضمایم و تزئینات پرگولاها

نوع کارکرد پرگولا ارتباط مستقیمی بر روی انتخاب تزئینات مناسب برای آن دارد.از این رو شما را با ضمایم و تزئینات پرگولاها برای انتخاب بهتر، آشنا می سازیم.به عنوان مثال اگر سازه تنها برای ایجاد محل عبور و ورودی خانه در نظر گرفته شود انتخاب گیاهان رونده با گل‌ های متنوع شایسته است. اما اگر صرفا برای محل نشستن و استراحت در نظر گرفته‌ شود، انتخاب‌ های متنوعی پیش روی خواهد بود. برای داشتن پرگولای‌ مدرن می‌توان از پرده‌ های توری و یا سقف‌ های پارچه‌ای برای پوشش استفاده نمایید. این سبک برای افرادی که حوصله‌ دردسرهای پیچک‌ ها و پاپیتال‌ ها را که از پرگولاها بالا می‌ روند را ندارند بسیار مطلوب است. البته در پرگولاهای فلزی، می توان شیشه‌ دو جداره نیز به کار برد. در پرگولاها حتما باید در انتخاب مبل‌ ها و صندلی هم دقت شود. بدین معنا که، در شرایط آب و هوایی متغییر از مبل‌ های ثابت و غیر متحرک استفاده نمود. پرگولاها در مناطق گرم و حاره‌ای طرفداران بیشتری دارند؛ جایی که گیاهان رونده روی آن‌ها سایه می‌اندازند و مکانی مطبوع برای نشستن و استراحت ایجاد می‌کنند. چون سیستم معمولا مشبک این سازه اجازه می دهد که گیاهان پیچک مانند، به زیبائی سطح آنرا پوشانده و بر زیبائی محیط بیافزایند. در بعضی از طراحی‌های جدید به جای گیاهان از توری‌های شبکه‌ای هم برای پوشاندن سقف پرگولاها استفاده می‌کنند. معمولا این نوع سازه در کنار دیوارها و یا گذرگاهها برای ایجاد نمادهای زیبای بصری و یا فضای سبز و یا سایه بان استفاده می شود. انتخاب هرکدام از این مواد به سلیقه و شرایط آب و هوایی که در آن زندگی می‌کنید بستگی دارد .برای مثال پرگولای چوبی را نمی‌توان در آب و هوای مرطوب و پرباران استفاده کرد. با قرار دادن چند پرگولا در کنار هم و کاشت گیاهان رونده در دو طرف آن می توانیم یک تونل سبز داشته باشیم. تکنیک منحصر به فرد فرسایش چوب، یکی از دستاوردهای مهم خانه چوبی ایرانیان می‌باشد که در واقع تسریع یک فرآیند طبیعی است. کلیه تولیدات ما با علامت تجاری عرضه می‌گردند که ضامن کیفیت محصولات می‌باشد. خانه چوبی ایرانیان در فرآیند تولید و اجرا، استانداردهای خاصی را مد نظر دارد که ضامن کیفیت، دوام، زیبایی و کارایی محصولات این شرکت است. سرویس خواب اسپرت، ساخت کابینت در اصفهان و  ساخت آلاچیق در اصفهان تنها چند نمونه از تولیدات ما می باشد که با مواد اولیه ی مرغوب و توسط جدیدترین دستگاه های روز موجود در بازار ساخته شده اند.